Відділ освіти Віньковецької РДА

Четвер, 19.10.2017, 16:55

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2016 » Січень » 31 » "Інтелект України" очима учасників семінару з Хмельниччини
18:26
"Інтелект України" очима учасників семінару з Хмельниччини

Ніхто не зможе заперечити, 
що одарованість – найважливіше, 
якщо не найголовніше,
багатство будь-якої країни.

М.Полєнова

26 - 27 січня 2016 року на базі Харківської гімназії № 169 відбувся науково-практичний семінар «Шляхи модернізації початкової освіти в науково-педагогічному проекті «Інтелект України».

Метою семінару було ознайомлення учасників з теоретико-методологічними, методичними та організаційними засадами початкової освіти в науково-педагогічному проекті «Інтелект України».

Учасниками семінару-практикуму були заступники директорів і вчителі початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів України, співробітники обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, науковці Інституту модернізації змісту освіти МОН України, члени науково-методичної ради проекту «Інтелект України».

Науково-обґрунтовані коментарі наукових консультантів  та керівника проекту переконали учасників семінару в тому, що головна ідея впровадження проекту "Інтелект України" - проблема виховання інтелектуальної еліти нації.

Сутність проекту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею, перш за все, необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів — сприйняття, пам'яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра — цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі.

Програма розроблялася таким чином, щоб врахувати вікові особливості учнів, не лише зберегти, а й збільшити їх інтерес до навчання. Завдяки міжпредметним зв'язкам, засобам наочності та відеоматеріалам, об'єкт вивчення стає більш зрозумілим та цікавим. Для прикладу, якщо на уроці "Читання" діти вивчали оповідання про соловейка, то на уроці "Людина і світ" вони дізнаються про класову та видову приналежність цього птаха, спосіб життя, проглядають відеофрагмент з соловейком, чують його спів.

Додатково до загальношкільних предметів, програма яких спеціально адаптована, введені нові: "Навчаємося разом", на якому діти розвивають пам'ять за спеціальними методиками, вчаться працювати з інформацією, та предмет "Еврика", на якому учні розвивають творчі, винахідницькі якості, кмітливість, працюють над рішенням складних задач. Завдяки тому, що під час розробки й апробації програми проект мав медико-психолого-психіатричний супровід провідних вчених Інституту здоров'я школярів та підлітків Академії медичних наук України, вдалося побудувати програму так, щоб зберігати оптимальний баланс психофізичного стану дитини, не допускаючи, з одного боку, нервового перезбудження, а з іншого – втоми, втрати цікавості. Крім обов'язкових уроків фізичної культури, кілька разів впродовж кожного уроку учні беруть участь в музичних паузах з елементами фізичних вправ і танцювальних рухів, роблять вправи для очей, застосовують релаксуючі елементи.

За результатами, які демонструють учні проектних класів, Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України навчально-педагогічний проект "Інтелект України" рекомендовано до подальшого впровадження. На сьогодні діти з Київської, Харківської, Дніпропетровської областей вже мають можливість навчатись у таких класах.

Спробуємо  й ми впровадити "Інтелект України" в практику нашого навчального закладу!

Висловлюємо вдячність освітянам Харківщини за досвід, а ХОІППО за надану можливість ознайомитися із теоретико-методологічними, методичними та організаційними питаннями впровадження науково-педагогічного проекту "Інтелект України".

Переглядів: 197 | Додав: Olga6878 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Січень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 46

Архів записів

Статистика